בנוסף לפעילות בבלוג, אני גם מנחה, יחד עם גיא שפר, את הפודקאסט (הסכת) “דברים שרואים מהביג-בן“. בפודקאסט זה אנחנו דנים באספקטים שונים של הפוליטיקה, האקטואליה, ההיסטוריה והתרבות הבריטית. למשל, הפרק הראשון הציג את שני “השחקנים הראשיים” של הפוליטיקה הבריטית נכון לסוף 2020, ראש הממשלה בוריס ג’ונסון וראש האופוזיציה קיר סטארמר. הפרק השני, שהוקלט לקראת סיום תקופת המעבר של בריטניה באיחוד האירופי, עסק בתולדות היחסים של בריטניה עם אירופה מאז מלחמת העולם השנייה והשפעת משאל העם על הפוליטיקה הבריטית. וכך הלאה. נכון להיום, יוצא פרק חדש כל שלושה שבועות.

דברים שרואים מהביג-בן פודקאסט

הפודקאסט לא מגיע על חשבון הכתיבה בבלוג. הכתיבה בבלוג נבנית על כתיבה בזמן אמת, תוך התייחסות בעיקר לאירועי השעה ורק מדיי פעם התייחסות לנושאים יותר כלליים או היסטוריים. הפודקאסט, לעומת זאת, נבנה דווקא על התייחסות לאירועי השעה בעיקר מהזווית של בניית בסיס רחב יותר להופעת התופעות השונות. כמו כן, מאחר שיוצא פרק חדש רק כל שבועיים, הוא לא מסוגל לעקוב אחרי כל אירועי השעה ונאלץ להתמקד בעיקר באירועים נבחרים שנמצאים על סדר היום הציבורי, אבל שנשארים בו גם מעבר לטווח הקצר. כמו כן, שיתוף הפעולה בין שני אנשים יוצר תכנים מסוגים אחרים. לכן, האזנה להסכת לא מייתרת את הקריאה בבלוג, ולהיפך.

להאזנה, מהפרק החדש לישן:

עונה 2:עונה 1:ניתן להאזין גם בספוטיפיי, אפל פודקאסטס וגוגל פודקאסטס.

התארחות בפודקאסטים אחרים

מעבר ל”דברים שרואים מהביג-בן”, התארחתי ואשמח להתארח גם בפודקאסטים רלוונטיים אחרים. בינתיים, התארחתי ב”אנקדוטה” מבית בית הספר להיסטוריה ע”ש צבי יעבץ באוניברסיטת תל-אביב ובפודקאסט של היסטוריה גדולה, בקטנה.


האזנה נעימה!