הבלוג יס מיניסטר הוקם כדי לספק דיווחים ופרשנות על המתרחש בפוליטיקה הבריטית לקהל דוברי עברית. הבלוג לא יתמקד רק בנושאים שמכים גלים ברחבי העולם, כמו הברקזיט או הבחירות, אלא גם בנושאים פוליטיים אחרים שמעסיקים את הממלכה המאוחדת. זאת, מנקודת הנחה שכדי להבין את האירועים הגדולים, מומלץ לעקוב אחרי ההתפתחויות הפוליטיות הקטנות יותר, שמבנות את ההוויה הפוליטית.

הדיווחים בבלוג נעשים בעיקר על בסיס ידיעות מכלי תקשורת בריטיים, התבטאויות של פוליטיקאים בתקשורת וברשתות החברתיות, צפייה בדיונים בפרלמנט, בלוגים מקבילים של כותבים בריטים, קשר בלתי אמצעי עם בריטים וכמו כן גם על סקירה היסטורית של הפוליטיקה הבריטית המודרנית. למרות שהבדיקה שנעשית לכל פרשנות היא מעמיקה ככל האפשר, היא נעשית ללא תשלום ולכן מן הסתם מוגבלת. בהתאם, כתיבת הבלוג מתבססת על מתודולוגיה של הפניות למקורות עליהם הפוסטים מסתמכים, כדי לאפשר לכם גישה עד כמה שיותר בלתי אמצעית להתרחשויות. אם זיהיתם טעות, אודה להפנייתכם.

קצת עליי

אוריה בר-מאיר, סטודנט (לקראת סיום) לתואר שני בהיסטוריה כללית באוניברסיטת תל-אביב. אני לומד במגמת היסטוריה של אירופה בעת החדשה. המחקר שלי מתמקד בתקופה הת’אצ’ריסטית. כחלק מכך, הרחבתי בלמידת היסטוריה פוליטית בריטית מ-1945 והלאה. לפרנסתי אני בודק עובדות במשרוקית של גלובס.

פרופיל

לידיעתכם

הכתיבה נעשית מתוך נקודת הנחה שהמפלגות, האישים המרכזיים ומספר מושגים שגורים מוכרים לקוראים שמביעים עניין בפוליטיקה הבריטית, ולכן לא מתעכבת עליהם. עם זאת, ברור שהם לא מוכרים לכולם, וגם שיש כאלו שרק מתחילים לפתח את העניין שלהם בנושא. לכן, בבלוג זה דפים ייעודיים המרכזים את עיקר השמות והמושגים, אליהם יקשרו הפוסטים במקרה הצורך.

צרו קשר

ליצירת קשר ניתן לשלוח מייל לכתובת contact@yesminister.co.il או לשלוח הודעה פרטית לעמוד הפייסבוק של הבלוג.

עיצוב באנרים: OpenDesign