הבלוג יס מיניסטר הוקם כדי לספק דיווחים ופרשנות על המתרחש בפוליטיקה הבריטית לקהל דוברי עברית. הבלוג לא יתמקד רק בנושאים שמכים גלים ברחבי העולם, כמו הברקזיט או הבחירות, אלא גם בנושאים פוליטיים אחרים שמעסיקים את הממלכה המאוחדת. זאת, מנקודת הנחה שכדי להבין את האירועים הגדולים, מומלץ לעקוב אחרי ההתפתחויות הפוליטיות הקטנות יותר, שמבנות את ההוויה הפוליטית.

הדיווחים בבלוג נעשים בעיקר על בסיס ידיעות מכלי תקשורת בריטיים, התבטאויות של פוליטיקאים בתקשורת וברשתות החברתיות, צפייה בדיונים בפרלמנט, בלוגים מקבילים של כותבים בריטים, קשר בלתי אמצעי עם בריטים וכמו כן גם על סקירה היסטורית של הפוליטיקה הבריטית המודרנית. למרות שהבדיקה שנעשית לכל פרשנות היא מעמיקה ככל האפשר, היא נעשית ללא תשלום ולכן מן הסתם מוגבלת. בהתאם, כתיבת הבלוג מתבססת על מתודולוגיה של הפניות למקורות עליהם הפוסטים מסתמכים, כדי לאפשר לכם גישה עד כמה שיותר בלתי אמצעית להתרחשויות. אם זיהיתם טעות, אודה להפנייתכם.

המדיניות בבלוג היא “אפס סובלנות לבולשיט”. פירוש הדבר הוא שכאשר פוליטיקאי מעלה טענה שלטעמי לא מתיישבת עם העובדות או שאינה לוגית, הדבר יצוין במפורש, בתוספת הסבר. מסרים לא יהודהדו ללא ביקורת.

קצת עליי

אוריה בר-מאיר, בעל תואר שני בהיסטוריה של אירופה בעת החדשה מאוניברסיטת תל-אביב. ההתמחות שלי היא בפוליטיקה בריטית לאחר מלחמת העולם השנייה, והתזה שלי חקרה מקרה בתקופת שלטונה של מרגרט ת’אצ’ר. לפרנסתי אני בודק עובדות במשרוקית של גלובס.

אוריה בר-מאיר
צילום: שיר ניומן

לידיעתכם

הכתיבה נעשית מתוך נקודת הנחה שהמפלגות, האישים המרכזיים ומספר מושגים שגורים מוכרים לקוראים שמביעים עניין בפוליטיקה הבריטית, ולכן לא מתעכבת עליהם. עם זאת, ברור שהם לא מוכרים לכולם, וגם שיש כאלו שרק מתחילים לפתח את העניין שלהם בנושא. לכן, בבלוג זה דפים ייעודיים המרכזים את עיקר השמות והמושגים, אליהם יקשרו הפוסטים במקרה הצורך.

צרו קשר

ניתן ליצור קשר במטרה להעיר הערות על התוכן בבלוג, לבקש נושאים לפוסטים, להציע הצעות וגם לבקש הרצאות, ראיונות (לדוגמה) או התארחות בפודקאסטים למיניהם (לדוגמה).

ליצירת קשר ניתן לשלוח מייל לכתובת contact@yesminister.co.il או לשלוח הודעה פרטית לעמוד הפייסבוק של הבלוג.

עיצוב באנרים: OpenDesign