הבלוג יס מיניסטר הוקם כדי לספק דיווחים ופרשנות על המתרחש בפוליטיקה הבריטית לקהל דוברי עברית. הבלוג לא יתמקד רק בנושאים שמכים גלים ברחבי העולם, כמו הברקזיט או הבחירות, אלא גם בנושאים פוליטיים אחרים שמעסיקים את הממלכה המאוחדת. זאת, מנקודת הנחה שכדי להבין את האירועים הגדולים, מומלץ לעקוב אחרי ההתפתחויות הפוליטיות הקטנות יותר, שמבנות את ההוויה הפוליטית.

הדיווחים בבלוג נעשים בעיקר על בסיס ידיעות מכלי תקשורת בריטיים, התבטאויות של פוליטיקאים בתקשורת וברשתות החברתיות, צפייה בדיונים בפרלמנט, בלוגים מקבילים של כותבים בריטים, קשר בלתי אמצעי עם בריטים וכמו כן גם על סקירה היסטורית של הפוליטיקה הבריטית המודרנית. למרות שהבדיקה שנעשית לכל פרשנות היא מעמיקה ככל האפשר, היא נעשית ללא תשלום (אם כי ניתן לתרום לבלוג) ולכן מן הסתם מוגבלת. בהתאם, כתיבת הבלוג מתבססת על מתודולוגיה של הפניות למקורות עליהם הפוסטים מסתמכים, כדי לאפשר לכם גישה עד כמה שיותר בלתי אמצעית להתרחשויות. אם זיהיתם טעות, נודה להפנייתכם.

המדיניות בבלוג היא “אפס סובלנות לבולשיט”. פירוש הדבר הוא שכאשר פוליטיקאי מעלה טענה שלטעמי לא מתיישבת עם העובדות או שאינה לוגית, הדבר יצוין במפורש, בתוספת הסבר. מסרים לא יהודהדו ללא ביקורת.

הצוות

אוריה בר-מאיר

מייסד הבלוג, עורך וכותב
אוריה בר-מאיר
צילום: שיר ניומן

דוקטורנט להיסטוריה באוניברסיטת תל-אביב. בעל תואר שני בהיסטוריה של אירופה בעת החדשה ותואר ראשון בהיסטוריה כללית ומדע המדינה מאוניברסיטת תל-אביב. ההתמחות האקדמית שלו היא בהיסטוריה פוליטית של בריטניה אחרי מלחמת העולם השנייה. עבודת התזה שלו עסקה בביטול מועצת לונדון רבתי על-ידי ממשלת ת’אצ’ר, ועבודת הדוקטורט העתידית תעסוק בעימותים של ת’אצ’ר עם השלטון המוניציפלי. לפרנסתו עובד כבודק עובדות במשרוקית של גלובס.

עמרי לוין

כותב
עמרי לוין
צילום: ריק פנינגטון

עורך דין בהכשרתו, דוקטורנט למשפטים בקינגס קולג’ לונדון, בעל תואר שני במשפטים מקינגס קולג’ ותואר ראשון במשפטים ובתכנית “אמירים” למצטיינים במדעי הרוח באוניברסיטה העברית. עמרי זכה במלגת בוסקו צו ללימודי משפטים לתואר שני, וכיום חוקר את סוגיית השבת הרכוש ליהודים בפולין אחרי נפילת המשטר הקומוניסטי. לשעבר ראש לשכת סגנית שגרירת ישראל בבריטניה ומתמחה באגף משפט של משרד החוץ. עמרי שימש בעבר כעורך חדשות בערוץ 2 ובגלי צה”ל וגם כמגיש פינות ספורט. מתגורר בצפון לונדון ואוהד ארסנל.

לידיעתכם

הכתיבה נעשית מתוך נקודת הנחה שהמפלגות, האישים המרכזיים ומספר מושגים שגורים מוכרים לקוראים שמביעים עניין בפוליטיקה הבריטית, ולכן לא מתעכבת עליהם. עם זאת, ברור שהם לא מוכרים לכולם, וגם שיש כאלו שרק מתחילים לפתח את העניין שלהם בנושא. לכן, בבלוג זה דפים ייעודיים המרכזים את עיקר השמות והמושגים.

צרו קשר

ניתן ליצור קשר במטרה להעיר הערות על התוכן בבלוג, לבקש נושאים לפוסטים, להציע הצעות וגם לבקש הרצאות והתארחות בכלי תקשורת ופודקאסטים.

ליצירת קשר ניתן לשלוח מייל לכתובת contact@yesminister.co.il או לשלוח הודעה פרטית לעמוד הפייסבוק של הבלוג.

ניתן לעקוב אחרי הבלוג גם בטלגרם.

עיצוב באנרים: OpenDesign